Wycieczka w Lasy Cisowskie z okazji Dni Patrona Szkoły

11 stycznia 2018 r. uczniowie klas pierwszych naszej Szkoły wybrali się w Lasy Cisowskie, aby poprzez uczestnictwo w rajdzie pieszym uczcić pamięć Powstańców Styczniowych. Poza pierwszoklasistami  maszerowali także wychowawcy oraz pani wicedyrektor – Lucyna Nikodem, jak również pan przewodnik z Nadleśnictwa Daleszyce. Wszyscy udali się najpierw pod pomnik I, gdzie uczestniczyli w Apelu Poległych, złożyli wiązankę biało-czerwonych kwiatów i zapalili znicze. Wysłuchali też opowieści pana przewodnika o bohaterach bohaterów roku 1864.

Potem wszyscy przeszli pod pomnik II, gdzie, po zapaleniu zniczy, minutą ciszy uczcili rocznicę wybuchu powstania i śmierci Patrona oraz oddali chwałę tym, którzy Polsce zginąć nie dali, bohaterom walk wyzwoleńczych. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Powinno się znać historię miejsc, z których się pochodzi. Jakże cenna jest więc tradycja organizowania przez naszą Szkołę rajdów w historyczne miejsca, związane z naszym Patronem Józefem Hauke Bosakiem.