NAGRODA W KONKURSIE LITERACKIM NA ESEJ

Miło nam poinformować,że uczeń naszej szkoły Bartosz Dula z klasy 1 CT otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim na esej „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację im.Agi Skrobackiej Wiatr w Żagle oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Kielcach.Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała p.Joanna Tylec.

„Wierzymy, że każdy ma obowiązek pozostawienia świata trochę lepszym, niż go zastał.Pragniemy,abyście stali się naszymi partnerami w takim działaniu.O smaku życia decyduje przecież to, CZY ZŁAPIEMY WIATR W ŻAGLE”.

Właśnie ta myśl przyświecała konkursowi literackiemu ogłoszonemu przez Fundację im.Agi Skrobackiej Wiatr w Żagle.

Patronka Fundacji Agnieszka Skrobacka odeszła nagle i niespodziewanie,mając zaledwie 18 lat.Zmarła na sepsę.Z miłości rodziców do córki oraz potrzeby pielęgnowania idei,którym Agnieszka chciała się poświęcić,powstała Fundacja jej imienia.

6 stycznia 2016 roku w Domu Środowisk Twórczych w zabytkowym Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom- finalistom konkursu.Tę część spotkania poprzedził krótki wykład dotyczący karnawału oraz występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.Ludomira Różyckiego w Kielcach.

Nagrodzone prace uczestników konkursu można znaleźć na stronie:
http://wiatrwzagle.org/files/biuletyn_wiatr_w_zagle.pdf

GRATULUJEMY BARTOSZOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

dyplom esej bartosz dula