Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23.09. – 27.09.2019r. w naszej szkole odbyła się piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) było promowanie aktywności ruchowej, jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia.

W ramach „Sportowego Tygodnia” w naszej szkole zorganizowane zostały zawody sportowe oraz prelekcja na temat zdrowego trybu życia i roli aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. Głównym celem naszych działań sportowych była aktywizacja ruchowa uczniów naszej szkoły, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu i nie prowadzą aktywnego trybu życia.

W przeciągu tygodnia w naszej szkole odbyły się turnieje i zawody sportowe z następujących dyscyplin: koszykówka, podnoszenie ciężarów (wyciskanie sztangi leżąc) oraz tenis stołowy. Ponadto w czwartek 26.09 odbyła się prelekcja na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz higieny umysłu przeprowadzona przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach. W organizację zawodów zaangażowani byli wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. W wyniku wspólnie podjętych działań nawiązana została ścisła współpraca z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami wręczanymi przez Dyrektora szkoły.

      

Wyniki

Koszykówka
Pn 23. 09. 2019
I miejsce – Kacper Wanat – Karol Głuszek kl. 4Ct
II miejsce – Dominik Czerwiak – Arkadiusz Bołba kl. 4AB
III miejsce – Jakub Wołowiec – Dawid Śladkowski kl. 1Cg

Tenis stołowy
Śr 25.09.2019
I miejsce – Adrian Smorenda kl. 3AB
II miejsce – Piotr Busiek kl. 1Bg
III miejsce – Tomasz Orczewski kl. 1Bg

Wyciskanie sztangi leżąc
Pt. 27.09.2019r
I miejsce – Dominik Wijas kl. 1Pg
II miejsce – Piotr Szproch kl. 1F
III miejsce – Jakub Brejdak kl. 2Ft

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w przeprowadzeniu Europejskiego Tygodnia Sportu.