Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu (ETS) to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem tej ogólnoeuropejskiej kampanii pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) jest zachęcenie wszystkich, w tym dzieci i młodzież, do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2019 r.

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu. Brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach od 23 do 27 września w naszej Szkole odbędą się turnieje i zawody sportowe z następujących dyscyplin: koszykówka, podnoszenie ciężarów (wyciskanie sztangi leżąc) oraz tenis stołowy. Ponadto odbędzie się prelekcja na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej, prawidłowej diety oraz higieny umysłu w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza młodych osób.

 

HARMONOGRAM 

Pn. 23.09  godz. od 11 30 do 15 30Koszykówka – J. Majer
Śr. 25.09 godz. od 14 00 do 18 00Tenis stołowy – M. Mierzwa,

M. Kostucha

Czw. 26.09 godz. od 9 40 do 10 25Prelekcja na temat zdrowego trybu życia – Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
Pt. 27.09 godz. od 10 00 do 14 00Wyciskanie sztangi leżąc –  M.Wołonkiewicz

 

 

Część uczniów bezpośrednio weźmie udział w rozgrywkach. Pozostali uczniowie i nauczyciele będą włączeni do organizacji imprezy jako wolontariusze, którzy pomogą w sprawnym przebiegu wydarzenia.

Chętnych uczniów do udziału w zawodach sportowych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego do czwartku, 19 września, do 15:00.