Koncert Charytatywny „Kolorowy Dzień 2019”

Już 5 kwietnia odbędzie się coroczny Koncert Charytatywny Kolorowy Dzień. Tym razem gramy dla 16 – letniej Darii Błońskiej.

Jak co roku, to Wy zdecydujecie jaki kolor/motyw przewodni będzie nam towarzyszył. Zachęcamy do głosowania:

[poll id=”2″]

Głosować możecie do 21 marca (czwartek) do godziny 12:00


16 – letnia Daria Błońska od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, wewnętrzne wodogłowie, epilepsję oraz wielotorbielowate zwyrodnienie mózgu. Na skutek swoich chorób Daria jest dziewczynką leżącą, nie mówi, nie chodzi, jest dzieckiem niewidomym, funkcjonuje na poziomie niepełnosprawności intelektualnej w stopniu głębokim. Daria wymaga specjalistycznego żywienia, które podawane jest przez pompę żywieniową. Z uwagi na częste infekcję i nawracające zapalenia płuc oddech Darii wspomagany jest tlenem. Darunia od urodzenia jest rehabilitowana, przeszła również 14 operacji. Na dzień dzisiejszy  pozostaje pod opieką hospicjum domowego oraz wielu specjalistów tj. neurolog, ortopeda, nefrolog, urolog, pulmonolog. Z uwagi na ograniczenia ruchowe wymaga specjalistycznego sprzętu i zaopatrzenia ortopedycznego, a przede wszystkim kontynuowania ciągłej, wielospecjalistycznej rehabilitacji.
Pomimo swojej choroby Daria od pierwszych godzin swojego życia jest osóbką o ogromnej sile wewnętrznej , ma ogromną wolę waliki i chęć do życia. Pomimo gorszych chwil jest bardzo pogodną i roześmianą dziewczynką, lubi spędzać czas z bliskimi. Daria bardzo lubi słuchać muzyki, odgłosów przyrody, chętnie słucha czytanych jej bajek. Jej stała i systematyczna rehabilitacja pozwala nabywać jej nowych umiejętności, a przede wszystkim sprawia że wciąż poznaje otaczający ją świat i daje nam radość każdego dnia.
W imieniu Darii dziękujemy za okazanie serca i pomoc w walce o lepsze życie naszej kochanej córeczki.

Joanna i Mariusz Błońscy