Świąteczna Loteria Fantowa

Jak co roku w dniach 20 – 21.12.2017 r. w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach odbędzie się Świąteczna Loteria Fantowa.

Celem tegorocznej akcji jest zbiórka pieniędzy na leczenie rocznej Amelki Gajęckiej, która choruje na wrodzony zespół nerczycowy typu fińskiego. Jest to bardzo rzadka choroba nerek, zdarza się raz na milion urodzeń. Dziewczynka nie ma już nerek, jest codziennie dializowana przez 13 godzin. Ponadto Amela ma założonego PEG-a, nie je ani nie pije buzią. Pierwsze 9 miesięcy swojego życia spędziła w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Od niedawna jest w domu, wychodzi na spacery czy leży na podłodze. Dzięki rehabilitacji Amelka zaczęła obracać się na brzuch. Dzięki zebranym funduszom rodzice tego Aniołka mogą zapewnić Jej normalny rozwój. Każda złotówka przekazana dla Amelki to leki, leczenie w Warszawie, żywienie pozajelitowe, dieta, dializy i rehabilitacja. Przed nią odkrywanie świata na siedząco, huśtanie się na huśtawce, spacery, jazda na rowerze oraz przeszczep nerki, który jest jedynym lekarstwem.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o ofiarowanie fantów na naszą Loterię.

Ich sprzedaż umożliwi nam pozyskanie funduszy na leczenie Amelki.

Szczegółowe informacje u p. Marleny Tamborskiej (zaplecze 109).