Głośne Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza z okazji Roku Sienkiewiczowskiego

Dnia 12 grudnia 2016 r. odbyło się w naszej Szkole Głośne Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Fragmenty powieści historycznej czytał Pan Dyrektor Szkoły Tomasz Kozieł oraz wybrani uczniowie klasy 3 a gimnazjum odpowiednio wystylizowani do czasów cesarstwa rzymskiego. Wcielili się oni w role Marka Winicjusza, Petroniusza, Ursusa i Nerona.

Cała impreza miała charakter rzymskiej uczty, przy pełnym zaciemnieniu sali i blasku świec czytano zacne dzieło Sienkiewicza. Ostatni czytany fragment dotyczył słynnej sceny z bykiem, w której Ursus stoczył zwycięską walkę z bestią w obronie Lidii. Ten sam fragment na zakończenie imprezy młodzież mogła obejrzeć podczas projekcji filmu w reżyserii Jerzego Kawalerowicza „Quo vadis”.

Mamy nadzieję, że akcja Głośnego Czytania fragmentów utworu zachęci naszą młodzież do przeczytania całego dzieła i sięgnięcia po inne utwory Sienkiewicza, które znalazły się w wykazie lektur szkolnych.

 

img_1217

img_1220

img_1223

img_1231