Gra terenowa „Azymut na Żeromskiego”.

21 października 2016 r. odbyła się wycieczka klasy 1a i 2a Gimnazjum do Centrum Edukacyjnego „Szklany Dom” w Ciekotach. Jej głównym celem było zapoznanie młodzieży z twórczością Żeromskiego. Przed rozpoczęciem gry terenowej zwiedziliśmy Dworek Żeromskich, wykorzystując scenariusz Pani Kazimiery Zapałowej. W środku zgromadzono XIX-wieczne meble i sprzęty, zakupione ze środków unijnych, podarowane od prywatnych darczyńców oraz  depozyty z Muzeum Narodowego w Kielcach i Muzeum Wsi Kieleckiej. W Dworku podziwialiśmy galerię portretów i fotografii rodziny pisarza. W sali widowiskowej Centrum Edukacyjnego oglądaliśmy prezentację poświęconą atrakcjom turystycznym, znajdującym się na szlaku literackim Żeromskiego oraz fragmenty najpopularniejszych ekranizacji jego utworów.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w grze terenowej. Każda z grup otrzymała arkusz z wybranym tekstem Stefana Żeromskiego z wolnymi miejscami do uzupełnienia, kompas, mapę i wskazówki nawigacyjne w formie opisowej, kierujące do ukrytych słów – kluczy. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszystkim uczestnikom udało się uzupełnić tekst i ukończyć grę.