Musical „SKRZYPEK NA DACHU”

W dniu 4 listopada bieżącego roku uczniowie klasy 2Ct i 2Dt wraz z opiekunami: Anną Ginter, Martą Kozłowską, Katarzyną Grimm i Dorotą Kosmalą, pojechali do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical pt.: „SKRZYPEK NA DACHU”.
Mieliśmy przyjemność zobaczyć jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji spektakl sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.
Sztuka robi ogromne wrażenie na widzu. Warta obejrzenia. POLECAMY!!!