Uczniowie gimnazjum na warsztatach dotyczących ochrony ptaków drapieżnych

21 września br. uczniowie klasy II i III gimnazjum uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach „Ochrona ptaków drapieżnych drogą do zachowania bioróżnorodności – zajęcia w sokolarni przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku”.

Celem warsztatów, organizowanych przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach było: poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony przyrody oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów.

Dzięki ciekawej prelekcji – wieloletniego nauczyciela gospodarki łowieckiej oraz opiekuna sekcji sokolniczej- uczniowie poznali życie i zwyczaje ptaków w naturze, tajniki hodowli i układania mieszkańców wolier oraz historie ptaków, które z powodów zdrowotnych trafiły do sokolarni w celach rehabilitacji.

Na zakończenie spotkania odbył się konkurs z nagrodami, a wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko.