Kolorowy dzień dla Kacperka

W dniu 07.04.2016 r.(czwartek) w godzinach 11:20-13:00 jak co roku w Zespole Szkół Informatycznych odbędzie się koncert charytatywny Kolorowy Dzień. Tegorocznym kolorem przewodnim jest NIEBIESKI!

Na szkolnej scenie w sali gimnastycznej będą prezentować swoje umiejętności wokalne i aktorskie uczniowie kieleckich szkół.

Tym razem pragniemy zebrane fundusze przekazać na rehabilitację 20-miesięcznego Kacperka, o którym jego mama pisze tak:

„Kacperek to nasz wymarzony synek, urodził się 4 lipca 2014 roku, trzy miesiące przed spodziewanym terminem. Bardzo wczesne przyjście na świat spowodowało u niego wiele powikłań zdrowotnych, m.in.: mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, obustronny głęboki niedosłuch (w styczniu 2016 roku wszczepiono mu implant ślimakowy, aby mógł odbierać dźwięki), wadę wzroku oraz problemy z płucami w postaci dysplazji oskrzelowo płucnej. Pierwsze sześć miesięcy po porodzie Kacperek spędził w szpitalu w Kielcach, a następnie w Warszawie walcząc o życie. Natomiast teraz każdego dnia toczymy wraz z nim bój o jego sprawność. Tygodniowy grafik Kacperka wypełniony jest zajęciami z rehabilitantem, surdologopedą, neurologopedą i pedagogiem oraz licznymi wizytami u lekarzy różnych specjalizacji. 

Mimo licznych obciążeń zdrowotnych, Kacperek jest dzieckiem, które promienieje uśmiechem. Nam, dorosłym, często brakuje już sił do dalszej walki, to właśnie Kacperek choć taki mały uczy nas, by nigdy się nie poddawać. Każdy, nawet najdrobniejszy postęp w rozwoju naszego syna daje nam pewność, że ciężką pracą można wiele osiągnąć. Kacperek ma 20 miesięcy, dzięki intensywnej rehabilitacji, potrafi się przemieszczać pełzając, pije z kubka, umie gryźć kawałki. Z wiarą w sercu czekamy na to, że zacznie raczkować, a w dalszej perspektywie może nawet chodzić. O wcześniakach mówi się, że to Mali Wojownicy, a nasz syn w pełni zasługuje na to określenie.

Postępy Kacperka można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/kacperek.adach prosimy polubcie tę stronę i kibicijcie naszemu synkowi w jego drodze do samodzielności.

Maria i Michał Adach”

Mam nadzieję, że wspólnie pomożemy Kacperkowi w walce o sprawność.

Organizator koncertu

20160307_083620