Dzień Tosta: kup tosta- daj serce

31 maja uczniowie ZSI podczas happeningu pod nazwą Dzień Tosta, chcą pozyskać fundusze na zakup pojemnika na nakrętki w kształcie serca.
Idea ta łączy pomysł na zbieranie surowców wtórnych ze sposobem na pomoc charytatywną.
Zbiórka funduszy na ten cel będzie się odbywać dzięki sprzedaży tostów podczas imprezy.
Podejście proekologiczne w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na znaczeniu a dzięki pojemnikowi na nakrętki w kształcie serca w estetyczny sposób to podejście można wspierać.
Planujemy personalizację zakupionego serca poprzez umieszczenie na nim nazw firm – partnerów naszego przedsięwzięcia. Ważny jest cel tej zbiórki – pomoc dedykowana osobom, dla których zakrętki stanowią możliwość dofinansowania rehabilitacji (zabiegów lub zakupu sprzętu). Zbieramy nakrętki dla niepełnosprawnej dziewczynki – Ani.
Grupa uczniów z kl.II P utworzyła zespół, który nazwali Tosty Greckich Bogów i z tym właśnie zespołem Informatyk realizuje pomysł na zdobycie funduszy na powyższy cel.

Dzień Tosta to nasza propozycja w konkursie „Biznes z klasą”. Pod koniec kwietnia decyzją komisji konkursowej weszliśmy do finału konkursu na pierwszym miejscu ( do konkursu przystąpiło 15 kieleckich szkół).

Zakrętki zbierane są w szkole od kilku lat, ale pojawił się pomysł przeniesienia tej inicjatywy poza mury szkoły – atrakcyjny wygląd pojemnika na zakrętki to uzupełnienie pomysłu na zbieranie surowców wtórnych a przede wszystkim sposób na pomoc charytatywną.

Zapraszamy do udziału w happeningu. Otwórzcie serca . I portfele 😉
Planujemy imprezę w godz. 10-12 w terenie jeśli pogoda na to pozwoli. Jeśli deszcz nam przeszkodzi przenosimy się do szkoły.