Komunikat w sprawie odwołania zajęć w szkole w dniach od 12 do 25 marca 2020 r.

Komunikat w sprawie odwołania zajęć w szkole w dniach od 12 do 25 marca 2020 r.

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie Polski od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Zgodnie z powyższą decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej informuję, że w wyznaczonym terminie, tj.  od 12 do 25 marca 2020 r. uczniowie i nauczyciele nie przychodzą do szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Bardzo proszę wychowawców i nauczycieli o przygotowanie materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy uczniów w domu. Zalecana jest realizacja treści programowych przy pomocy e-dziennika Librus, epodreczniki.pl lub środków komunikacji typu Messenger  Fb, WhatsUpp lub Skype. Należy czytać na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Aktualne informacje umieszczane są na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty https://kuratorium.kielce.pl/  Proszę również  śledzić stronę internetową https://www.zsi.kielce.pl/ oraz profil Fb Zespołu Szkół Informatycznych.

Przypominam o podstawowych działaniach związanych ochroną przed koronawirusem:

  • Częste mycie rąk przy użyciu wody i mydła.
  • Zakrywanie ust i nosa przy kasłaniu i kichaniu.
  • Zachowanie bezpiecznego dystansu od osób, które mają objawy chorobowe.
  • Unikanie skupisk ludzkich, szczególnie galerii handlowych, imprez kulturalnych i rozrywkowych.
  • Rygorystyczne przestrzeganie higieny i czystości pomieszczeń, w których się przebywa.
  • Unikanie kontaktu z osobami starszymi, które są szczególnie narażone na powikłania po zarażeniu.
  • Kontakt ze służbami epidemiologicznymi w przypadku podejrzeń o zarażeniu koronawirusem.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Źródło: Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej