Patronalia 2020

W dniach 22-23 stycznia obchodziliśmy w naszej Szkole rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Tradycyjnie klasy pierwsze odwiedziły miejsca pamięci zlokalizowane w lasach w okolicach Cisowa. Uczniowie uczestniczyli w apelu poległych, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami poświęconymi bohaterom walk wyzwoleńczych – powstańcom z lat 1863-64. W historię tych miejsc wprowadzili nas pracownicy Nadleśnictwa Daleszyce, którzy na co dzień opiekują się pomnikami. Pan dyrektor nawiązując do osoby patrona naszej Szkoły wspomniał również ś. p. Jerzego Kowalczyka- byłego dyrektora ZSI, badacza Powstania Styczniowego i miejsc pamięci związanych z tym wydarzeniem. Pomimo zimy o wiele łagodniejszej niż ta sprzed 157 lat wszyscy odczuliśmy surowość leśnych obszarów, dlatego miłą niespodzianką było ognisko przygotowane przez leśników, gdzie mogliśmy się ogrzać i posilić po intensywnym marszu.