Dzień Otwarty w Informatyku

W miniony weekend w naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów i ósmoklasistów wraz z rodzicami na corocznych „Dniach Otwartych”.

Przed podjęciem jednej z najważniejszych decyzji w życiu kandydaci mogli zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Propozycji było wiele. Przygotowano dużo ciekawych atrakcji, quizów, konkursów, pokazów jak również zajęć sportowych. „Dni Otwarte” zostały wykorzystane do zaprezentowania oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej a także zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Po szkole oprowadzali nasi uczniowie a w salach czekali
na gości uczniowie wraz z nauczycielami. Był pokaz instalacji fotowoltaicznej i instalacji kolektorów słonecznych.
Kandydaci mogli zobaczyć centralki telefoniczne, pokaz topologii sieciowych i technik programistycznych.
Przyjrzeć się wnętrzu komputera a nawet zmontować zestaw komputerowy. W salach ogólnodostępnych można było sprawdzić się w quizie matematycznym, polonistycznym czy historycznym. Nauczyciele i nasi uczniowie chętnie odpowiadali na dociekliwe pytania i wyjaśniali wszelkie wątpliwości.

Po trudach zwiedzania sal informatycznych przyszedł czas na relaks w pracowni z grami Retro, które wzbudziły spore zainteresowanie. Przecież nie tylko nauką człowiek żyje. Z kolei w pracowni chemicznej można było zjeść zdrową przekąskę i porozmawiać o zdrowym stylu życia. Nauczyciele i uczniowie w salach językowych zaprezentowali gry i zabawy językowe wraz z możliwością wypicia herbatki angielskiej. Gimnazjaliści i ósmoklasiści oraz ich rodzice mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych z pobytu na bezpłatnych praktykach zagranicznych, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Oglądali je z wielkim zaciekawieniem, zadając mnóstwo pytań
dotyczących staży zagranicznych.

Gdy umysł się zmęczył przyszedł czas na wysiłek fizyczny. Turniej koszykówki lub tenisa stołowego dla chętnych również zajęcia na siłowni. W jednej z sal kandydaci i ich rodzice mogli również obejrzeć prezentację nowego budynku naszej szkoły, do którego ruszamy już od września. Nad całością „Dni Otwartych” czuwał i umilał czas „dobry duch naszej szkoły”, czyli Radiowęzeł SWITCH. Kandydaci nie zawiedli i zjawili się w szkole liczną grupą, mimo upalnej pogody.