Uczniowie Informatyka na warsztatach „Ekopasjonaci”

29.09.2017 r. uczniowie ZSI uczestniczyli w Projekcie „Ekopasjonaci” organizowanym przez Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne „Leonardo da Vinci” w Podzamczu. Bardzo zaciekawiły nas warsztaty na temat Czystej wody dla Ekologicznego świata oraz pokazy chemiczne prowadzone przez doświadczonych laborantów chemicznych. Byliśmy na wycieczce autokarowej w oczyszczalni ścieków w Sitkówce, gdzie poznaliśmy historię powstania obiektu oraz proces oczyszczania ścieków.

Projekt „Ekopasjonaci” zakończyło wystąpienie Pana Łukasza Dziedzica. Współwłaściciel i prezes zarządu firmy „Eko Energia”, zajmującej się energią odnawialną, opowiedział o swoich doświadczeniach w pracy w sektorze kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i rekuperatorów, przyczyniających się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Sukcesy zawodowe Pana Łukasza inspirują do rozwijania swoich pasji i aktywności związanych z ochroną przyrody.