Dzień Projektów w Informatyku

25.05.2017 odbył się w naszej szkole Dzień Projektów. Uczniowie klasy 2 a gimnazjum prezentowali efekty swojej wielomiesięcznej pracy pod opieką wybranych przez nich nauczycieli. W imprezie uczestniczyli również młodsi koledzy i koleżanki z klasy 1 a, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i rodzice. W tym roku uczniowie zmagali się z tematami: „Kulinarne wędrówki po krajach niemieckiego obszaru językowego”, „Woda – fascynująca substancja”, „Jak i gdzie kielczanie spędzają wolny czas?”, „Londyn – dlaczego warto zwiedzić to miasto?”, „Matematyczny analfabeta w realiach dzisiejszego życia”, „Samuraje – uzbrojenie, ekwipunek, ubiór japońskich wojowników”. Sposoby przedstawiania prac były zróżnicowane: od prezentacji multimedialnej, rebusów, krótkich filmów, odtwarzania scenek rodzajowych, wykonywania doświadczeń, prezentacji przygotowanych do degustacji potraw krajów niemieckiego obszaru językowego. Dzień projektów przebiegał w miłej atmosferze, zakończył się pamiątkowym zdjęciem i poczęstunkiem.