Dołącz do Najlepszych! – Międzynarodowe praktyki w ramach projektów unijnych

3 nowoczesne kierunki nauczania

Technik informatyk
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
Technik teleinformatyk

Od wielu lat specjalizujemy się w kształceniu najlepszych informatyków w województwie. Kierunki nauczania, które oferujemy należą do grupy najbardziej rozwojowych w dzisiejszych czasach. Powszechnie wiadomo, że pracownicy związani z informatyką oraz energetyką odnawialną są poszukiwani i dostają dobrze płatne prace w całej Europie.

Międzynarodowe praktyki w ramach projektów unijnych

Od 2012 roku realizujemy projekty stażowe w ramach programu Leonardo da Vinci oraz Erasmus plus. Dzięki tym projektom nasi uczniowie mają możliwość odbywania stażu zagranicznego w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii (Londyn, Portsmouth ).

Staż zagraniczny to doskonały sposób na połączenie wiedzy teoretycznej, jaką zdobywają nasi uczniowie w trakcie zajęć w szkole z praktyką jaką oferują pracodawcy w zagranicznych firmach. Ta propozycja cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Jest to także świetny sposób na zmotywowanie uczniów do nauki nie tylko przedmiotów zawodowych, ale także do nauki języka angielskiego.

Wysoka zdawalność matur i egzaminów zawodowych

W ostatnich latach nasi uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z zewnętrznymi egzaminami. W roku 2016 Technikum nr 7 zajęło 5 miejsce w województwie świętokrzyskim. Zdawalność matury z języka polskiego wynosiła 98%, języka angielskiego 97%, matematyki 86% co zrównuje nas ze średnią zdawalnością matur wśród liceów!

Nowoczesne, klimatyzowane pracownie wyposażone w profesjonalne narzędzia

Pracownie informatyczne wyposażone są min. w nowoczesny sprzęt służący do tworzenia sieci komputerowych – routery, przełączniki, punkty dostępowe, narzędzia do tworzenia okablowania miedzianego i światłowodowego. Na terenie szkoły zlokalizowana jest Akademia Lokalna Sieci Komputerowych CISCO. Posiadamy również sale do montażu komputerów wyposażone w stoły montażowe, niezbędne narzędzia, testery zasilaczy, testery płyt głównych, oprogramowanie diagnostyczne.

Pracownie teleinformatyczne wyposażone są min. w spawarkę światłowodową, reflektometr optyczny, 9 central telefonicznych, 16 telefonów analogowych, 8 telefonów systemowych, 8 telefonów ISDN i 8 telefonów VoIP.

Pracownie odnawialnych źródeł energii wyposażone są min. pełnowymiarowe stanowiska z kolektorami słonecznymi oraz z panelami fotowoltaicznymi, narzędzia do łączenia rur ze stali, miedzi i tworzyw sztucznych, niezbędne przyrządy do wykonywania pomiarów pracy różnych modeli instalacji źródeł odnawialnych .

Dodatkowo każda sala lekcyjna wyposażona jest w tablicę multimedialną lub projektor.

Żyjemy nie tylko nauką!

W Informatyku każdego roku odbywają się cykliczne, niejednokrotnie charytatywne imprezy min. koncerty, wycieczki, loterie, zawody sportowe. Szkoła posiada również własny radiowęzeł SWITCH, którego głównym celem jest uatrakcyjnianie przerw wybraną przez uczniów muzyką. W obecnym roku szkolnym zastąpiliśmy klasyczny dzwonek muzycznymi dżinglami. Posiadamy pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz siłownię.

Z nami możesz rozwijać się w każdym kierunku

Po zajęciach na chętnych uczniów czeka bogaty pakiet zajęć. Są to min. koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze, programowanie czy koło szachowe. Nasi nauczyciele chętnie angażują się także w pomoc aktywnym uczniom, którzy chcą podnosić swoją wiedzę poza zakres objęty programem nauczania.