Savoir Vivre w Informatyku

Minione tygodnie upłynęły w naszej Szkole pod znakiem savoir vivre.

Po cyklu lekcji wychowawczych na ten temat, w poniedziałek 28 listopada b. r. wszyscy uczniowie przystąpili do quizów dotyczących zasad dobrego wychowania. Na tym etapie konkursu nagrodzono całe klasy w dwóch kategoriach:

  • Pęd do wiedzy: wyróżnienia zdobyły klasy 1a, 2a gimnazjum oraz 1CT
  • Kultura jest cool: nagrodzono klasy 1a gimnazjum oraz 3CT.

Następnie z każdej klasy wyłoniono dwóch uczniów, którzy zdobyli w quizie najwięcej punktów. Uczniowie ci zakwalifikowali się do środowego finału, który odbył się w świetlicy szkolnej. Pod okiem jury w składzie: pan dyrektor Tomasz Kozieł, pani Dorota Mochocka oraz ksiądz Piotr Grabarz, drużyny prezentowały i objaśniały scenki z życia, w których stosowały zasady savoir vivre. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany, zatem po dogrywce jury wyłoniło zwycięzców:

  • honorowe tytuły Mistrzów Savoir Vivre otrzymali:
    Jakub Kaczor i Karol Parkita z klasy 1ET, a także  Bartosz Kosałka i Dominik Januchta z klasy 3CT.
  • wicemistrzostwo zdobyli uczniowie klasy 2AB, czyli Wiktoria Zabiegaj i Michał Pędzik oraz Mateusz Dziurski i Jakub Cierpiał z klasy 4 AT;
  • tytuł II wicemistrzów jury przyznało Wiktorii Miszczuk i Natalii Domagale z klasy 2a gimnazjum, a także Pawłowi Hurlakowi i Piotrowi Grabowskiemu z klasy 2CT.

Zwycięzcy otrzymali ciekawe, wartościowe książki, talony oraz pamiątkowe dyplomy.

W środę także podczas przerw lekcyjnych nasz radiowęzeł SWITCH prezentował ciekawostki o obyczajach innych narodów.
Konkurs bardzo się uczniom podobał. Dzięki udziałowi w nim wszyscy mogli poznać lub przypomnieć sobie zasady savoir vivre oraz w miłej atmosferze przećwiczyć konkretne zachowania. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!