Dni Otwarte w Kieleckim Parku Technologicznym

W dniu 13 października 2016 r. grupa 60 uczniów klas drugich ZSI wraz z opiekunami uczestniczyła w spotkaniach zorganizowanych w ramach Dni Otwartych w Kieleckim Parku Technologicznym.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wraz z pracownikami KPT zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy bibliotekę materiałową, centrum kompetencji ICT oraz mieliśmy możliwość zwiedzania firm – lokatorów KPT z branży informatycznej i energii odnawialnej. Byliśmy zaproszeni do firm: Laboratorium Videolab (firma Thanks), Transitions Technologies, Upgrade Energy, ActiveTek, High Print 3 D, EkoEnergia .

Wiele radości dostarczyła nam wizyta w Energetycznym Centrum Nauki KPT gdzie mogliśmy się przekonać jak można w doskonały sposób połączyć naukę z zabawą. Konferencja na podsumowanie naszej wizyty była okazją do zwiedzenia drugiego nowocześnie wyposażonego budynku należącego do KPT.

Konferencja obejmowała podsumowanie międzynarodowego projektu o tematyce start-upów, gdzie KPT pełniło funkcję lidera. W czasie konferencji został zaprezentowany efekt tego projektu, jaki jest podręcznik pozaformalnej akademii przedsiębiorczości. Opisano w nim m.in. wybrane metodologie, jak Design Thinking, Cancvas, itp., a także metody prowadzenia warsztatów, jak brain storming. Podręcznik zawiera gotowe scenariusze do prowadzenia lekcji o biznesie. Jest w nim mowa o tym jak założyć firmę, skąd pozyskać pomysł, jak prowadzić biznes, rozliczać go i promować. Do każdego z bloków dołączone były prezentacje dobrych praktyk z Polski, Łotwy i Chorwacji. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali pakiety zawierające prezentowany podręcznik oraz materiały promujące projekt. Poczęstunek ufundowany przez gospodarzy spotkania zakończył naszą wycieczkę. Mamy nadzieję, że duża grupa uczniów wróci do KPT , żeby poznać pracę w firmach z branży IT oraz energii odnawialnej w ramach miesięcznych praktyk zawodowych.

 

img_8397

img_8392

img_8377