Moje miasto bez elektrośmieci

Zbiórką 14 – 16. 09.2016 r. Zespół Szkół Informatycznych kolejny raz przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”. W Kielcach jest ona prowadzona przez ElektroEko oraz Urząd Miasta. Tym razem zbiórka wpisała się w akcję „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.

Podczas zbiórki udało się zgromadzić ponad 10 kg drobnego sprzętu elektronicznego i baterii oraz kilkanaście sztuk większych urządzeń elektronicznych: drukarek, monitorów, telewizorów, ekspresów do kawy, laptopów, radio, itp.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom oraz Markowi Piotrowskiemu z klasy 1ET technikum za zaangażowanie w akcję.

Możliwość oddania starych, zepsutych sprzętów elektrycznych i elektronicznych to szansa dla szkoły na zdobycie kuponów, które placówka wymieni na pomoce dydaktyczne. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz sympatyków ZSI do przekazywania elektrośmieci na rzecz naszej szkoły. Im więcej oddanego sprzętu, tym więcej kuponów, za które będziemy mogli otrzymać wsparcie w postaci dodatkowego wyposażenia.

Przypominamy, że do elektrośmieci zaliczamy m. in.: komputery, radia, kamery, urządzenia gospodarstwa domowego, zabawki elektryczne, lampy. Oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dbamy o środowisko przyrodnicze, ponieważ:

  • minimalizujemy wydobycie surowców naturalnych do produkcji nowych urządzeń;
  • oszczędzamy energię potrzebną w procesie wytwarzania;
  • ograniczamy emisję tlenku węgla (IV) do atmosfery;
  • zapobiegamy interakcjom porzuconego sprzętu ze środowiskiem;
  • niwelujemy zaśmiecanie najbliższego otoczenia;
  • promujemy postawy proekologiczne;
  • wspieramy zrównoważony rozwój w trosce o przyszłe pokolenia.

Potrzebujemy Waszego wsparcia. ZSI i środowisko. Jeśli macie zniszczony, stary, niepotrzebny sprzęt elektryczny, bądź elektroniczny przynieście go do szkoły. Duże elektrośmieci firma bezpłatnie odbiera z domu. Wystarczy zadzwonić i zaznaczyć, że jest to zbiórka na rzecz ZSI. Telefon znajdziecie na plakacie. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy wzięli udział w zbiórce i zachęcamy do dalszej współpracy.

Koordynatorzy akcji „MMBE”

plakat_elektro