Zajęcia terenowe Zielonego Patrolu z Geoparkiem Kielce w Kamieniołomie Ślichowice im. Jana Czarnockiego

25.04.2016 uczniowie Zielonego Patrolu uczestniczyli w zajęciach terenowych  „Dzień w kamieniołomie na Ślichowicach z Geoparkiem Kielce”, zorganizowanych w ramach projektu „Tablice edukacyjne w kamieniołomie na Ślichowicach”, projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W warsztatach geologicznych uczestniczyła młodzież z regionu świętokrzyskiego. Dzięki opowieściom przewodnika geologa uczniowie dowiedzieli się wielu informacji i  ciekawostek związanych z rezerwatem przyrodniczym Ślichowice, m.in.  jak powstał słynny fałd Ślichowcki, kim był Jan Czarnocki, skąd wzięła się w Kielcach nazwa ulicy Dewońskiej, co to są stromatoporoidy i co mają wspólnego z postaciami z bajek, jakie surowce skalne wydobywano na terenie kamieniołomu?