Walentynki w ZSI

Z okazji Dnia Zakochanych zorganizowaliśmy w naszej szkole przedstawienie dla tych, których już kochają i dla tych, którzy miłości szukają. Nasi młodzi aktorzy pragnęli udowodnić, że miłość była, jest i będzie sensem życia. Ubrani w stroje z dawnej epoki przenieśli nad w podróż od prehistorii do współczesności.

Przed tysiącami lat nasi przodkowie przekazywali sobie uczucie za pomoc prostych gestów i znaków. W starożytnej Grecji miłość była powodem kłótni bogów na Olimpie, a wręczone złote jabłko Afrodycie przyczyniło się do wykradzenia zamężnej, pięknej Heleny, co doprowadziło do Wojny Trojańskiej. W średniowieczu nawet mocarnym rycerzom miękło serce pod wpływem uczuć do damy serca. Natomiast w czasach nowożytnych przenieśliśmy się do zwaśnionych rodów by przeżyć burzliwą i romantyczną miłość Romea i Julii.

Na koniec młodzi artyści ukazali nam jak dziś okazujemy sobie gorące uczucia, które w dobie facebooka,  skype i SMSów wyrażamy często w formie krótkich komunikatów i symboli. Nie mniej jednak to wciąż miłość. Występ uświetnił szkolny chórek, który wykonał kilka kultowych piosenek. Walentynki w naszej szkole były dniem ekscytującym, pełnym wrażeń, zabawy, no i oczywiście miłości.