Szlachetna Paczka

Zwracamy się z prośbą o włączenie się w akcję Szlachetna Paczka w czasie Dnia Otwartego Szkoły w dniu 10.12.2015.

W tym roku pomagamy dwóm rodzinom, które są w trudnej sytuacji materialnej. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota. Do 17.12.2015 zbieramy na ten cel długoterminową żywność (mąka, cukier, makaron, słodycze)oraz środki czystości.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy  tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej biedzie. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.